Alergia w czasie pandemii - MoniMed Transport

Lato to piękny czas pod względem pogody czy widoku. W swoim pełnym kolorze zieleń, kładzie uśmiech na twarzy wielu z nas. Natomiast jeśli należymy do grupy ludzi, którzy posiadają alergię, warto pomyśleć o wizycie u alergologa.

Zależnie od stopnia alergii, może nam towarzyszyć uporczywy kaszel, kichanie lub swędzenie oczu. Ważne jest skuteczne złagodzenie objawów, a następnie ustalenie przyczyny alergii.

Wizyta u alergologa pozwala na szybką diagnostykę i zminimalizowanie dolegliwości związanych z sezonową alergią.


Czym są alergie?
Alergie są często definiowane jako silne i nieprawidłowe reakcje układu immunologicznego na nieszkodliwe czynniki takie jak pyłki traw których wstępowanie  w sezonie letnim, nabiera zwiększonego tępa niż w innych porach roku.

Konsekwentnie, organizm osoby posiadającej alergie uruchamia reakcje układu odpornościowego w celu zminimalizowania obecności pyłków w naszym ciele.

Wymienione wyżej reakcje, są dodatkowo uciążliwe w związku z panującą epidemia koronawirusa i nakazem noszenia maseczek. Jeżeli odczuwamy skutki alergii, powinniśmy udać się do specjalisty i jak najszybciej zredukować reakcje takie jak kaszel, duszności, kichanie.


Objawy alergii
Ostre objawy alergii na pyłki w dużej mierze przypominają objawy COVID-19. Alergia na trawy wywołuje ostre uczulenie w obszarze górnych dróg oddechowych, co dodatkowo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Do częstych objawów zaliczamy:

  • kichanie

  • swędzenie oczu

  • łzawienie

  • kaszel

  • obfity katar

  • obrzęk powiek

 
 
Jak skutecznie leczyć alergie?    
Przy silnych atakach alergii, kluczowe jest podanie pacjentowi leków łagodzących reakcje alergiczne. Najczęściej są to steroidy donosowe lub leki antyhistaminowe.

Wymienione wyżej leki, łagodzą ataki alergii ale nie wyleczą pacjenta na dobre. Następnie, osoba odczuwająca alergie powinna skorzystać z immunoterapii. Jest to proces leczenia na alergie jak pyłki traw, olchę, sierść psa lub kota.

Pacjent który decyduje się na terapię, dostaje szczepionkę lub zastrzyki które skutecznie usuwają alergie.

transport medyczny lodz