Obalamy mity na temat antybiotyków – Antybiotykoterapia według MoniMed Transport

Antybiotyki były obecne w okół nas od zawsze. Natomiast, poznanie możliwości anybiotykoterapi zostało odkryte w XX wieku. Ponieważ leczenie antybiotykami różni się od konwencjonalnych metod, powstało wiele mitów i fałszywych informacji dotyczących dawkowania i efektów ubocznych antybiotykoterapii.

 

Antybiotyki – definicja

 

Są to szerokie grupy leków, których wspólna zdolność to możliwość zahamowania rozwoju szkodliwej bakterii w naszym organizmie. Antybiotyki są tworzone z bakterii i grzybów a ich głównym zadaniem jest pobudzenie naszego systemu obronnego w organizmie poprzez kontrolowane dawkowanie wrogich bakterii.

 

Antybiotyki są pomocne w walce z wirusami i grypą ?

 

Antybiotyki są stosowane w przypadkach infekcji bakteryjnych. Nie są stosowane w przypadkach choroby na tle wirusowym. Dodatkowo, antybiotyki mogą zostać użyte profilaktycznie przed zabiegami chirurgicznymi, jeżeli operowany pacjent ma znacząco obniżoną odporność.

 

 

Czy terapia antybiotykowa może zostać przerwana ?

Jest to podstawowy błąd wielu pacjentów, którzy przyjmują antybiotyki. Po rozpoczęciu terapii antybiotykowej, stan zdrowia poprawia się w przeciągu kilku dni. Następnie, wielu pacjentów przestaje przyjmować leki ze względu na zuważalną poprawę w samopoczuciu. Jest to duży błąd, ponieważ pozostałe bakterie mogą spowodować nawrót choroby. Dodatkowo, nawrót choroby powoduje wzmocnienie komórek bakteryjnych co zwiększa zagrożenie ze strony choroby.

 

Antybiotyk w połączeniu z witaminami najszybciej wyleczy chorobę ?

 

Antybiotyki powinny być przyjmowane bez dodatkowego spożycia innych leków. Ważne, aby w czasie terapii nie przyjmować innych preparatów takich jak cynk i żelazo. Spowoduje to magazynowanie antybiotyków przez nasz organizm w węzłach chłonnych a nie wątrobie.

Ważne aby antybiotyki były popijane wodą mineralną. Nie należy popijać leków, napojami gazowanymi, sokami owocowymi lub mlekiem.

MoniMed Transport

Przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu medycznego dla osób niepełnosprawnych oraz potrzebujących.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Menu

Więcej informacji

Email- monimedtrans@gmail.com

Telefon- 502192021

Find us

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter

MoniMed Trans 2020 © All rights reserved.