Obalamy mity na temat antybiotyków – Antybiotykoterapia według MoniMed Transport

prywatne pogotowie Łódź

Antybiotyki były obecne w okół nas od zawsze. Natomiast, poznanie możliwości anybiotykoterapi zostało odkryte w XX wieku. Ponieważ leczenie antybiotykami różni się od konwencjonalnych metod, powstało wiele mitów i fałszywych informacji dotyczących dawkowania i efektów ubocznych antybiotykoterapii.

 

Antybiotyki – definicja

 

Są to szerokie grupy leków, których wspólna zdolność to możliwość zahamowania rozwoju szkodliwej bakterii w naszym organizmie. Antybiotyki są tworzone z bakterii i grzybów a ich głównym zadaniem jest pobudzenie naszego systemu obronnego w organizmie poprzez kontrolowane dawkowanie wrogich bakterii.

 

Antybiotyki są pomocne w walce z wirusami i grypą ?

 

Antybiotyki są stosowane w przypadkach infekcji bakteryjnych. Nie są stosowane w przypadkach choroby na tle wirusowym. Dodatkowo, antybiotyki mogą zostać użyte profilaktycznie przed zabiegami chirurgicznymi, jeżeli operowany pacjent ma znacząco obniżoną odporność.

 

 

Czy terapia antybiotykowa może zostać przerwana ?

Jest to podstawowy błąd wielu pacjentów, którzy przyjmują antybiotyki. Po rozpoczęciu terapii antybiotykowej, stan zdrowia poprawia się w przeciągu kilku dni. Następnie, wielu pacjentów przestaje przyjmować leki ze względu na zuważalną poprawę w samopoczuciu. Jest to duży błąd, ponieważ pozostałe bakterie mogą spowodować nawrót choroby. Dodatkowo, nawrót choroby powoduje wzmocnienie komórek bakteryjnych co zwiększa zagrożenie ze strony choroby.

 

Antybiotyk w połączeniu z witaminami najszybciej wyleczy chorobę ?

 

Antybiotyki powinny być przyjmowane bez dodatkowego spożycia innych leków. Ważne, aby w czasie terapii nie przyjmować innych preparatów takich jak cynk i żelazo. Spowoduje to magazynowanie antybiotyków przez nasz organizm w węzłach chłonnych a nie wątrobie.

Ważne aby antybiotyki były popijane wodą mineralną. Nie należy popijać leków, napojami gazowanymi, sokami owocowymi lub mlekiem.

przewóz niepełnosprawnych onkologia