Pięć badań o których powinna pamiętać każda kobieta

Transport Medyczny Łódź prywatna karetka

Z okacji zbliżających się walentynek a następnie dnia kobiet, MoniMed Transport Medyczny i Sanitarny chciałby zachęcić i przypomnieć o badaniach na które każda kobieta powinna zwrócić uwagę. Rodzaj corocznych badań u kobiet jest wybierane na podstawie kategori wiekowej danej osoby.

 

O inny rodzaj badań, powinna zatroszczyć się piędziesięcio letnia a o inny trzydziesto letnia kobieta. Jednakże, pomimo różnic wiekowych, niektóre badania powinny być wykonane przez każdą kobietę

 

1.Badanie moczu - Badanie laboratoryjne moczu. Laboratoryjna analiza moczy zapewnia kluczowe informację i sygnały o potencjalnych chorobach wątroby, niewydolności nerek, niewydolności układu krążenia oraz cukrzycy. Dodatkowo, badanie moczu pozwala określić stan naszego układu moczowego i konsekwentnie, prawdopodobieństwo chorób takich jak kamica nerkowa.

 

2. Morfologia – Dokladna analiza naszej krwi. Pozwala zobaczyć podstawowe parametry krwi i wykryć potencjał na stan zapalny. Morfologia krwi pozwala oszacować stopień problemów z krzepliwością krwi.

 

3. Badanie okulistyczne – Nasze oczy są nieustanie forsowane podczas codziennej pracy. Nieustające używanie urządzej mobilnych jak i ekranów telewizora, komputera sprawia że nasz wzrok pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek. Regularne badania u okulisty pozwolą wykryć potencjalną wadę wzroku i wybrać odpowiednie rozwiązanie.

 

4. Badania cytologiczne - Podstawowym narzędziem walki z rakiem jest wczesne reagowanie i odpowiednie szybkie wykrycie. Badanie szyjki macicy zapewnia nas o istnieniu lub jego braku raka szyjki macicy w naszym organizmie. Coroczne badanie profilaktyczne pozwala również na zdobycie informacji o stanach zapalnych oraz występowanie nadżerek.

 

5. Badanie ciśnienia oraz EKG - Elektrokardiografia nieinwazyjna i szybka diagnostyka zarówno zaburzeń rytmu serca, jak i jego niedokrwienia a w konsekwencji zawału.

Transport Sanitarny Lodz 2021