Dzień Babci i Dziadka- Jak najlepiej zadbać o najbliższych!

przewóz niepełnosprawnych Łódź 2021

W dniu tak ważnym dla wielu z nas jak dzień Babci i dzień Dziadka, warto pamiętać o zdrowiu naszych najbliższych. Dbanie o zdrowie i kondycje fizyczną jest kluczową częścią naszej profilaktyki zdrowotnej, szczególnie w wieku osób starszych

 

Babcia i dziadek to osoby, na które zawsze można liczyć! Przecież to właśnie oni przez lata służyli ciepłym słowem, uśmiechem i pyszną szarlotką. To im zawdzięczamy opiekę, troskę i cenne rady. Dziadkowie przez lata brali udział w naszym wychowaniu pozwalając na dodatkową porcję słodyczy i zabawy do późna.

Co podarować im z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka? W dzisiejszych czasach tak bardzo walczymy o to, by „mieć”, że zapominamy o tym by „być”…

 

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie najbliższych.

Praktyczna koncepcja na prezent dla dziadka i babci
Alternatywą do standardowych prezentów, będzie prezent który skupia się na zdrowiu naszych najbliższych. Przykładem może być pakiet badań np. w kierunku osteoporozy czy USG Doppler kończyn dolnych.

 

Osoby starsze powinny prowadzić regularne badania kontrolne. Pozwala to na ciągłe monitorowanie zdrowia i ułatwia w podejmowaniu właściwych decyzji w przypadku wykrycia schorzeń. Warto przekonać Babcię i Dziadka do kontrolowania morfologii, badania ogólnego moczu, sprawdzania poziomu cukru we krwi oraz dokonywania pomiarów ciśnienia tętniczego.

 

Przydatnym prezentem dla dziadków będzie również organizer/pudełeczko na leki Osoby starsze często zapominają o przyjmowaniu leków.

 

Nie kontrolują dawek, a co gorsze w roztargnieniu dnia codziennego czasem zapominają całkowicie o przyjmowaniu leków

Pozytywne nastawienie i ruch
 

Kolejną bardzo często lekceważoną chorobą, która dotyka osób starszych, jest depresja. Wyprowadzka dzieci, przejście na emeryturę, kiepska kondycja fizyczna często bywają przyczyną utraty pewności siebie i przygnębienia u osób starszych.

 

Depresja i załamanie nerwowe mogą być również początkiem poważniejszych schorzeń. Warto o tym pamiętać nie tylko z okazji z Dnia Babci i Dziadka.

 

Codziennie należy ćwiczyć nie krócej niż 30 – 45 minut. Osoby cierpiące na choroby układu krążenia nie powinny wykonywać zbyt męczących ćwiczeń (siłownia, podnoszenie ciężarów) – bez nadwyrężania i forsowania organizmu!

Transport Sanitarny Lodz 2021