Kleszczowe Zapalenie Mózgu – ochroń się!

KZM to choroba wirusowa przenoszona przez kleszcze. KZM atakuje układ nerwowy i mózg człowieka. Co roku w Polsce pomimo wielu raportowanych przypadków ukąszenia przez kleszcze, prawdopodobieństwo zachorowania na KZM wynosi około 1 na 150.

 

Nie każde ukąszenie prowadzi do infekcji i nie każda infekcja prowadzi do chooby. Wśród przypadków ukąszonych przez kleszcza który jest zainfekowany, tylko jedna trzecia rozwija chorobę KZM.

 

Wyleczenie kleszczowego zapalenia mózgu nie jest możliwe. Obecnie brak jest dostępnych leków, które byłyby w stanie zwalczyć wirusa.

 

Leczenie KZM jest ograniczone do łagodzenia jego objawów, czyli uśmierzania bólu i obniżania gorączki. Nawet szybkie usunięcie kleszcza nie zapewnia ochrony, ponieważ wirus KZM znajduje się w ślinie kleszcza i zakaża cię w momencie pokłucia.

 

Szczepienie przeciwko KZM przebiega trzyetapowo, jest więc podzielone na trzy dawki. Dzięki temu organizm ma czas wytworzyć odpowiednie przeciwciała, które zwalczą wirusa, gdy dojdzie do faktycznego zakażenia. Przed szczepieniem konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza.

MoniMed Transport

Przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu medycznego dla osób niepełnosprawnych oraz potrzebujących.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Menu

Więcej informacji

Email- monimedtrans@gmail.com

Telefon- 502192021

Find us

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter

MoniMed Trans 2020 © All rights reserved.