Nawilżanie powietrza – profilaktyka zdrowia zimą

prywatna karetka łódź 2021

Nawilżacze powietrza mogą być w pełni bezpieczne, jeżeli są używane w odpowiedni sposób. Dbałość o czystość urządzenia, utrzymywanie wilgotności powietrza poniżej 50% to przykłady tego co musimy robić aby móc wykorzystać potencjał nawilżaczy powietrza.

 

W związku z natężonymi opadami śniegu i spadkiem temperatury w tym sezonie zimowym, większość z nas wykorzystuje wszelkie możliwości aby skutecznie dogrzać nasze miejsca zamieszkania. Ogrzewanie pomieszczeń osusza powietrze nie ważne czy pochodzi z:

  • Kominka

  • Kaloryfera

  • Pieca gazowego

 

Dlaczego nawilżacze powietrza są ważne zimą?

Prawidłowa wilgotność powietrza jakim oddychamy, powinna mieścić się miedzy 40-60%. W takich warunkach nasz organizm czuje się najlepiej i najefektywniej funkcjonuje.

 

Ważne jest dbanie o proporcjonalne nawilżanie powietrza adekwatne do wzrostu temperatury wewnątrz.Ponieważ okres zimowy ma tendencje do zmniejszania nawilżenia naszych pomieszczeń nawet do 20%, warto pamiętać o dodatkowych konsekwencjach jakie niesie ze sobą suche powietrze.

Przesuszone powietrze pozwala na unoszenie się znaczącej ilości kurzu, alergenów oraz cząstek drażniących.

 

Dla kogo są nawilżacze powietrza ?

W blokowiskach i kamienicach mieszkalnych wilgotność powietrza potrafi spaść nawet o 30-40%.

Nawilżanie powietrza jest szczególnie wskazane dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo niedostateczne nawilżenie powietrza ma negatywny wpływ na ludzi z astmą lub alergiami.

Transport Sanitarny Lodz 2021