Transport Sanitarny Łódź – przykład zlecenia po operacji endoprotezy biodra

Częstym obszarem dolegliwości u wielu naszych pacjentów, jest staw biodrowy.

Endoprotezoplastyka, czyli zabieg wszczepienia protezy stawu biodrowego, pozwala na znaczącą redukcje dyskomfortu dla pacjentów którzy cierpią na zmiany zwyrodnieniowe.

 

Zwyrodnienie stawu biodrowego jest przyczyną przewlekłego bólu i znacznego ograniczenia sprawności ruchowej. Endoproteza pozwala na zmniejszenie szansy pozostania trwałym inwalidom.

 

Główne przyczyny zmian zwyrodnieniowych w stawie biodrowym:

  • wrodzone wady

  • złamania oraz urazy z przeszłości

  • przeciążenia stawów i ich malejąca jakość z upływem lat

 

Niepokojące sygnały to dyskomfort i ból w okolicach bioder któy może się uaktywniać chodzeniu i siadaniu. Ból może przejść ze sporadycznego pojawiania się przy wstawaniu do trwałego dyskomfortu, nawet podczas leżenia. W momencie utykania bądź dociążania drugiej kończyny, pacjent tworzy dysbalans i kładzie dodatkowy nacisk na drugą kończynę. Długotrwałe postępowanie w ten sposób może zainicjować dalsze problemy ze stawem biodrowym.

 

REHABILITACJA POOPERACYJNA

Już na drugi dzień po operacji wszczepienia protezy biodra pacjent może wykonywać delikatne ruchy nogą podczas siedzenia. W miarę ustępowania bólu ćwiczenia będą coraz bardziej zaawansowane. W pierwszych tygodniach po operacji należy oszczędzać operowany staw.

 

Nie należy leżeć na operowanym boku, zakładać nogi na nogę, siadać na zbyt niskich krzesłach czy siadać w wannie. W okresie rehabilitacji pacjent powinien unikać gwałtownych skłonów i skrętów ciała. Należy chodzić w stabilnym i pełnym obuwiu na płaskim obcasie. Warto często spacerować, ćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty oraz w domu, a także pływać.

 

Transport Medyczny może okazać się kluczową częścią mechanizmu rehabiltacyjnego. Pogotowie bądź darmowy transport sanitarny przyznany w ramach rehabilitacji ma za zadanie wykonać zlecenie szybko i efektywnie. Komfort i bezpieczeństwo pacjenta staje się sprawą drugorzędną.

 

Często są używane nosze płachtowe, które pozwalają na szybki transport chorego ale są najmniej komfortowym rozwiązaniem w branży transportu sanitarnego   

 

 

Dlatego, warto rozważyć prywatny przewóz medyczny firmy MoniMed Transport Sanitarny i Medyczny Łódź. nasi Ratownicy Medyczni w fachowy sposób przeniosą chorego na specjalistyczny fotel kardiologiczny (z podwyższeniem) zapobiegając uniesienia kolan powyżej linii bioder. I bezpiecznie przetransportują z podmiotu leczniczego do miejsca zamieszkania

Transport Sanitarny Lodz 2021