Transport Sanitarny Łódź – formalności transportowe i jak rozwiązywać problemy w przychodni

Po ukończeniu procesu hospitalizacji i poprawie stanu zdrowia do adekwatnego poziomu, pacjent może zostać wypisany ze szpitala.

 

W momencie kiedy państwowy transport medyczny jest przyznawany, pacjent jest transportowany do miejsca zamieszkania bez względu na wagę bądź piętro w bloku.

 

Niestety często pacjenci są zostawieni bez opcji przyznania transportu. W takim przypadku, najczęściej warto skożystać z usług prywatnych firm zespołu sanitarnego.

 

Państwowy transport często nie jest w stanie przewieźć pacjenta o wybranej godzinie co stwarza dodatkowe nieprzyjemności. Średni czas oczekiwania na państwowy transport sanitarny to 3-6 godzin.

 

Następnym problemem który często przytrafia się pacjentom to dokumentacja medyczna i problem z przyjęciem do placówki. Państwowy transport sanitarny nie ma obowiązku pomocy w załatwianiu/uzyskiwaniu niezbędnej dokumentacji medycznej. Pacjent jest zdany na własną rękę.

 

W momencie przyjęcia pacjenta na oddział, brak fizycznego skierowania bądź niekompletna dokumentacja, może spowodować odmowę przyjęcia pacjenta do szpitala lub innej placówki.

 

Wyżej omówienie powodują przedłużenie czasowe procesu transportu sanitarnego. Wiele prywatnych firm wykorzystuje ten fakt i skupia się na niewiedzy pacjenta.

 

Doliczana jest dodatkowa opłata za czekanie a brak pomocy w kompletowaniu dokumentacji sprawia, że pacjent często może zostać obciążony większym koszten niż początkowo zakładano.

 

 

Dlatego MoniMed Transport Medyczny i Sanitarny NIE POBIERA dodatkowych opłat za czekanie z pacjentem.

 

Nasz priorytet to bezpieczeństwo i komfort pacjenta dlatego nasi ratownicy ZAWSZE pomagają uzupełnić dokumentacje medyczną.

transport sanitarny i medyczny Łódź 2021