Rak tarczycy - zobacz jak z nim walczyć

Rak tarczycy stanowi około 1% wszystkich nowotworów złośliwych człowieka. Ten rodzaj nowotworu złośliwego jest zdecydowanie bardziej spotykany u kobiet niż u mężczyzn (potencjalnie 4-krotnie).

Według statystyk, zachorowania na nowotwory tarczycy są znacząco częstsze u kobiet aniżeli u mężczyzn (około 4-krotnie). W Polsce odnotowuje się średnio 2 tysiące zachorowań na raka tarczycy rocznie.

 

Tylko 20% przypadków to osoby do 30 roku życia. W porównaniu to innych odmian choroby, rak tarczycy posiada ogólne pozytywne rokowania a średnie przeżycie 5 letnie to 80% u mężczyzn i 90% u kobiet.

 

Rak tarczycy objawy

W walce z każdą formą raka, kluczowa jest profilaktyka. Regularne badania hormonalne oraz badania krwi stanowią doby wskaźnik i wczesny alarm w razie konieczności podjęcia dalszych kroków.

Badanie poziomu hormonu tyreotropowego (TSH) i tyroksyny (T4) to znaczący wyznacznik stanu naszego organizmu w odniesieniu do objawów raka tarczycy.

Wczesne objawy raka tarczycy:

 

Nieprawidłowa wartość poziomu hormonów tarczycy,

powiększone i twarde węzły chłonne, bez zmian infekcyjnych,

stopniowe powiększanie się gruczołu tarczycy,

bóle karku i szyi.

 

Rak tarczycy leczenie

 

Standardową procedurą zabiegową przy nowotworach tarczycy to subtotalna eliminacja gruczołu wraz regionalnymi węzłami chłonnymi. Metodą leczenie która nie wymaga bezpośredniej, chirurgicznej interwencji jest radioterapia.

 

Polega ona na naświetlaniu pacjenta w sprecyzowane miejsce radioaktywnymi izotopami jodu. W województwie łódzkim, zabiegi radioterapii są wykonywane w Regionalnym Centrum Onkologii (R.C.O).

MoniMed Transport

Przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu medycznego dla osób niepełnosprawnych oraz potrzebujących.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Menu

Więcej informacji

Email- monimedtrans@gmail.com

Telefon- 502192021

Find us

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter

MoniMed Trans 2020 © All rights reserved.