Transport medyczny Łódź – co w przypadku przewozów o dużym ryzyku ?

Branża transportu medycznego cechuje się dynamiką i różnorodnością. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, opieki a żadna z codziennych sytuacji nie jest jednakowa.
 
W przypadku transportu sanitarnego kiedy pacjent nie jest w stanie zagrożenia życia, można skorzystać z usług firmy MoniMed Transport.

Przetransportujemy
chorego bezpiecznie i szybko do wskazanej placówki medycznej przy użyciu fotela kardiologicznego bądź profesjonalnych noszy.

Każdy z naszych ambulansów jest wyposażony w niezbędny sprzęt, dzięki czemu jesteśmy w stanie znieść chorego z każdego rodzaju budynku mieszkalnego (ciasny dom, wąska klatka schodowa, małe mieszkanie).

Co natomiast w przypadku, kiedy transport medyczny jest objęty dużym ryzykiem bądź pacjent jest w stanie zagrożenia życia ?

Osoba która wymaga natychmiastowej hospitalizacji jest transportowanym ambulansem typu S w której skład wchodzi lekarz oraz dwóch ratowników medycznych.

Stopień wyposażenia ambulansu specjalistycznego znacząco różni się od karetki typu P lub T.

 
W momencie przyjęcia zgłoszenia, dyspozytor jest odpowiedzialny za przydzielenie odpowiedniej karetki, adekwatnej do stanu zdrowia pacjenta.

W przypadku stanu zagrożenia życia spowodowanego przez wypadek samochodowy, wysyłani są znacząco bardziej doświadczeni ratownicy medyczni, ponieważ krytyczny stan chorego wymaga podjęcia jak najszybszych działań ratowniczych.

transport medyczny lodz