Operacja Zaćmy – Transport Sanitarny po zabiegu

transport medyczny Łódź 2021

Efektywną metodą leczenia zaćmy jest operacja chirurgiczna. Jest ona zalecena kiedy poziom pogorszenia widzenia jest krytyczny i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zabieg operacyjny jaskry opiera się na wymianie soczewki która jest zmętniała na sztuczny zamiennik o identycznych parametrach.

 

Operacyjne leczenie zaćmy to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania katarakty, niezależnie od rodzaju choroby, jej umiejscowienia w soczewce czy stadium rozwoju.

 

Zaćma, jako choroba oczu pojawiająca się przede wszystkim u osób starszych i powodująca stopniowe pogarszanie się ostrości i jakości wzroku aż do całkowitej jego utraty powinna zostać zdiagnozowana i leczona jak najszybciej – tylko tak możliwe jest zwiększenie szans na całkowity sukces operacji i odzyskanie bardzo dobrego stopnia widzenia. Czynniki predysponujące do wystąpienia katarakty to:

– cukrzyca

– otyłość (BMI > 30)

– nadciśnienie tętnicze

– zażywanie leków kortykosteroidowych

Objawy:

– rozmazane, zamglone widzenie

– zaburzone postrzeganie barw, zanik kontrastów między nimi

– efekt „halo”, czyli widzenie aureoli wokół źródeł światła, osłabione widzenie przy jasnym świetle

 

Wiele placówek na terenie województwa łódzkiego jest w stanie wykonać zabieg operacji jaskry. Jako MoniMed Transport Medyczny i Sanitarny gorąco zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z odpowiednim specjalistom i nie odwlekanie umówienia wizyty na późniejszy termin.

 

Nasz Transport Medyczny jest w stanie zapewnić kompleksową usługę i przewieźć chorego w dowolne miejce bez limitu na piętro, wagę pacjenta bądź dystans od placówki medycznej.

Transport Sanitarny Lodz 2021