Operacja Zaćmy – Transport Sanitarny po zabiegu

Efektywną metodą leczenia zaćmy jest operacja chirurgiczna. Jest ona zalecena kiedy poziom pogorszenia widzenia jest krytyczny i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zabieg operacyjny jaskry opiera się na wymianie soczewki która jest zmętniała na sztuczny zamiennik o identycznych parametrach.

 

Operacyjne leczenie zaćmy to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania katarakty, niezależnie od rodzaju choroby, jej umiejscowienia w soczewce czy stadium rozwoju.

 

Zaćma, jako choroba oczu pojawiająca się przede wszystkim u osób starszych i powodująca stopniowe pogarszanie się ostrości i jakości wzroku aż do całkowitej jego utraty powinna zostać zdiagnozowana i leczona jak najszybciej – tylko tak możliwe jest zwiększenie szans na całkowity sukces operacji i odzyskanie bardzo dobrego stopnia widzenia. Czynniki predysponujące do wystąpienia katarakty to:

– cukrzyca

– otyłość (BMI > 30)

– nadciśnienie tętnicze

– zażywanie leków kortykosteroidowych

Objawy:

– rozmazane, zamglone widzenie

– zaburzone postrzeganie barw, zanik kontrastów między nimi

– efekt „halo”, czyli widzenie aureoli wokół źródeł światła, osłabione widzenie przy jasnym świetle

 

Wiele placówek na terenie województwa łódzkiego jest w stanie wykonać zabieg operacji jaskry. Jako MoniMed Transport Medyczny i Sanitarny gorąco zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z odpowiednim specjalistom i nie odwlekanie umówienia wizyty na późniejszy termin.

 

Nasz Transport Medyczny jest w stanie zapewnić kompleksową usługę i przewieźć chorego w dowolne miejce bez limitu na piętro, wagę pacjenta bądź dystans od placówki medycznej.

MoniMed Transport

Przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu medycznego dla osób niepełnosprawnych oraz potrzebujących.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Menu

Więcej informacji

Email- monimedtrans@gmail.com

Telefon- 502192021

Find us

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter

MoniMed Trans 2020 © All rights reserved.